„Ant-Man i Osa: Kwantomania” – czy Kang zabije Scotta?

Plotki na temat filmu sugerują, że możemy pożegnać się z najmniejszym superbohaterem w świecie MCU.

Produkcja wprowadzić ma do tego świata głównego antagonistę całej sagi multiwersum – Kanga Zdobywcę. Scott Lang wraz ze swoją rodziną zostaną uwięzieni w wymiarze kwantowym, w którym żyje postać portretowana przez Jonathana Majorsa. Będzie on kolejny po Thanosie wielkim złoczyńcą w MCU. Gdy szalony Tytan zaczął zbierać kamienie nieskończoności to na początku Avengers: Wojna bez granic zabił Lokiego na oczach jego brata, pokazując tym samym swoją bezwzględność i brutalną powagę sytuacji. Aby przedstawić Kanga jako równie silną osobowość, możemy otrzymać kolejną śmierć lubianej przez fanów postaci – Ant-Mana.

Pierwszy zwiastun ujawniony uczestnikom SDCC w lipcu 2022 roku niejako wskazywał już możliwość pożegnania się ze Scottem Langiem. Podczas spotkania z Kangiem, ten mówi do naszego bohatera czy nie zabił go już wcześniej. Miał zapewne na myśli, że walczył już z jego wersją z innej rzeczywistości, ale pokazuje również że udało mu się już go pokonać. W dodatku wspomniany antagonista jest bardzo potężny i wprowadzenie tak silnej postaci i zabicie jednego z Avengersów dałoby fanom kina wiele emocji i poczucie zagrożenia tego, co może się wydarzyć w kolejnych produkcjach od studia Marvel. Śmierć Scotta byłaby sygnałem dla pozostałych superbohaterów, że należy obawiać się przybycia Kanga, co doprowadziłoby do kulminacji sagi w Avengers: Tajne Wojny.

W tym filmie dostaniemy wprowadzenie następcy Ant-Mana, mianowicie jego córkę Cassie, która jak pokazano w zwiastunie, również założy strój superbohaterski. Patrząc na śmierć swojego ojca, to ona będzie mogła ostrzec najpotężniejszych ziemskich bohaterów o zbliżającym się zagrożeniu. Jeśli wierzyć plotkom to ma zostać uwięziona przez Kanga, a Scott będzie musiał wykonać pewne zadanie dla złoczyńcy, by ją uwolnić. Uświadamiając sobie powagę sytuacji, nasi bohaterowie będą chcieli powstrzymać antagonistę przed jego nikczemnym planem, co w następstwie może spotkać się z utratą ojca przez Cassie.

Premiera filmu już 17 lutego 2023 roku w kinach.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x