„Chłopiec i czapla” trafi na ekrany kin w Polsce!

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć najnowsze dzieło Hayao Miyazakiego na wielkim ekranie! Kiedy dokładnie mogą tego dokonać?

To pierwszy taki przypadek w historii. Zaledwie miesiąc po światowej premierze w Toronto, Kimitachi wa dō ikiru ka? będzie wyświetlone przed polską widownią. Jak do tego doszło? Otóż produkcja została filmem otwarcia 10. MFF Młode Horyzonty!

Premierowe pokazy Chłopca i czapli (tak brzmi oficjalny polski tytuł) w ramach festiwalu odbędą się w warszawskich kinach: Muranów, Wisła oraz Kinotece. Oczywiście we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty również. Szczegóły dotyczące seansów zostaną opublikowane 7 września bieżącego roku, po godzinie 12:00. W tym samym czasie ruszy także sprzedaż biletów.

Sam Festiwal Filmowy Młode Horyzonty będzie trwał od 30 września do 8 października bieżącego roku. Obejmie 20 polskich miast. Jego szczegóły znajdziecie tutaj.

Chłopiec i czapla zostało okrzyknięte arcydziełem. Mówi się nawet jakoby miał być najlepszym pod względem wizualnym dziełem Miyazakiego. To przejmująca i ponadczasowa opowieść o dorastaniu, stracie i miłości, o której więcej pisaliśmy w poprzednim artykule.

Wszystko, co wiemy o nowym filmie spod szyldu Ghibli

Teraz czas na wiadomość dla wszystkich tych osób, które marzą o zobaczeniu tej produkcji, a niestety na festiwal wybrać się nie mogą — animacja będzie miała swoją ogólnopolską premierę na początku 2024 roku! Na podstawie wcześniejszej dystrybucji anime w Polsce, śmiało można założyć, że dzieło studia Ghibli trafi do sieci kin Helios oraz Multikina.

Patrzyłam na ludzi zupełnie na wylot. Widziałam żebra, jelita, nawet całe gałki oczne. Tylko serce trafiało się jakoś rzadko...
0
Would love your thoughts, please comment.x