Filmy pełne grozy idealne na jesień

Wielu osobom jesień kojarzy się z Halloween. Dynie, świece, książki, kocyk i ciepła herbata to elementy obowiązkowe.

Ponadto, mrok zapada coraz szybciej. To sprawia, że powstaje idealny klimat do oglądania horrorów, oraz strasznych, a także chwilami dziwnych produkcji. Do tego w październiku wypada piątek trzynastego. Do szczęścia (?) brakuje tylko czarnego kota.

Co warto obejrzeć, aby dać się jesiennej chandrze (lub popaść w nią jeszcze bardziej)?

1. Piątek, trzynastego


Jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych serii filmowych wśród horrorów. Powstało wiele części, począwszy od roku 1980, a kończąc na 2009. Zatem, jeśli pierwszy film wam się spodoba, nadal macie co oglądać.

2. Piła


To również seria filmowa, opowiadająca o psychopatycznym zabójcy, jakim jest John Krammer. Co ciekawe, premiera każdej części była zaplanowana na ostatni piątek wypadający przed Halloween.

3. Lśnienie


Ekranizacja książki Stephena Kinga o tym samym tytule. Produkcja wpisała się w klasyk gatunku, jakim jest horror. Produkcja wymagała od aktorów niezwykłego zaangażowania, ponieważ sceny kręcono chronologicznie. Większości odbiło się to na zdrowiu psychicznym.

4. Egzorcysta


Czyli film pokazujący, że zabawy z duchami nie kończą się dobrze. Mrożące krew w żyłach opętanie to główny motyw. Co więcej, historia oparta jest na faktach. Czy egzorcyzmy będą w stanie przepędzić siły ciemności?

5. Obecność


Kolejna historia oparta na rzeczywistych wydarzeniach. Badacze zjawisk paranormalnych pomagają parze, którą nawiedza demon. Powstały również kolejne części i spin-off w postaci Annabelle.

Bonus:
Jako w piekle tak i na ziemi.

Nie jest to może równie straszny film, co poprzednie. Uważam jednak, że jest godny polecenia ze względu na wyróżniający go sposób filmowania. W większości scen kamerę trzyma ktoś z głównych bohaterów. Ponadto klimatu dodaje miejsce akcji, jakim są katakumby w Paryżu wypełnione ludzkimi kośćmi.

Jednak horrory nie są dla wszystkich. Pojawi się również lista z produkcjami dla bardziej wrażliwych osób. A wy? Jaki film według was jest najstraszniejszy?

Interesuję się sztuką, fantastyką i science-fiction. Lubię czytać książki i grać w gry planszowe, jak i komputerowe. Uwielbiam komiksy, zwłaszcza z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i oglądaniem błyskotek na sklepowych wystawach. Jestem uzależniona od herbaty i muzyki.
0
Would love your thoughts, please comment.x