Imperium Maledictum – Polska premiera RPG ze świata Warhammer 40,000 już w tym roku

warhammer 40000

Jesteście miłośnikami Warhammer 40,000? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Nowa gra osadzona w kultowym uniwersum wkrótce zostanie wydana w Polsce.

Copernicus Corporation, polski wydawca gier fabularnych odpowiadający za linie wydawnicze Warhammer 40,000 oraz Warhammer Fantasy, zapowiedział projekty, które będą realizowane w 2024 roku. Jednym z tytułów, który ujrzy niebawem światło dzienne jest Imperium Maledictum – to najnowsza gra fabularna sygnowana marką Warhammer 40,000.

Akcja Imperium Maledictum rozgrywa się we wspaniałym Sektorze Macharian, wykutym we krwi i ogniu z tysiąca światów podbitych przez Lorda Solar Machariusa. Świat skrywa wiele niebezpieczeństw, które czekają na bohaterów graczy – czyli imperialnych adeptów i obywateli zrekrutowanych przez potężnego Patrona. System ten opiera się na mechanice d100. To pozycja, która pozwala na poprowadzenie przygód koncentrujących się na intrygach, zdradzie i spisku. Oprócz podręcznika głównego, Copernicus Corporation zapowiedział wydanie dedykowanego ekranu Mistrza Gry oraz Rokarth Adventures: Chemical Burn – scenariusza w wersji PDF. Pozostałe zapowiedzi wydawnictwa znajdziecie tutaj.

W tym miejscu warto przypomnieć o umowie nawiązanej między Amazon Studios a Games Workshop. Właściciel praw do marki Warhammer 40,000 potwierdza, że doszło do podpisania kontraktu, na mocy którego Amazon Studios może stworzyć projekty osadzone w uniwersum Warhammera 40,000. Producentem wykonawczym i twarzą nadchodzących produkcji będzie Henry Cavill.

0
Would love your thoughts, please comment.x