Najlepsze serie anime 2022 roku

Poniżej prezentujemy ranking najpopularniejszych japońskich produkcji mijającego roku.

Ku wielkiemu zaskoczeniu fanów, jak i całej społeczności zwolenników anime, do rankingu nie dostało się BLEACH: Thousand-Year Blood War. Jakie więc tytuły weszły w skład najlepszej dziesiątki?

Spy x Family

Ta produkcja już od dnia premiery wzbudziła spore zainteresowanie i równie szybko zdobyła grono oddanych fanów.

Dla agenta Zmierzch żadna misja nie jest zbyt trudna. Główny szpieg Westalis pracuje niestrudzenie, aby powstrzymać wołanie wojny z sąsiednim krajem — Ostanią. Teraz musi zinfilrtrować środowisko znanego polityka, Donovana Desmonda. W tym celu staje przed najtrudniejszym zadaniem w swojej karierze: ma ożenić się, mieć dziecko i udawać, że ma rodzinę. Jak szybko się okazuje, nie tylko on ukrywa swoją prawdziwą tożsamość. Kobieta, z którą się na szybko ożenił, okazuje się płatną zabójczynią, a adoptowana z sierocińca córka — telepatką. Szpieg, zabójczyni i dziecko będące eksperymentem rządowym muszą od tej pory działać jak rodzina, ukrywając jednocześnie przed jej członkami swoją prawdziwą tożsamość.

Chainsaw Man

Produkcja powstała na podstawie mangi o tym samym tytule autorstwa Tatsuki Fujimoto. Opowiada ona o Denjim, młodym i ubogim mężczyźnie, który razem z demonem Pochitą pracuje jako łowca demonów. W ten sposób próbuje spłacić dawno zaciągnięte długi. Jednak gdy zdradza go zaufana osoba, jego życie zostaje wywrócone do góry nogami, a on sam staje się niebezpiecznym Chainsaw Manem.

Za anime odpowiada studio MAPPA, znane ze stworzenia Jujutsu Kaisen i finałowego sezonu Attack on Titan.

 

Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners bazuje na grze Cyberpunk 2077 wyprodukowanej przez CD Projekt Red. Opowiada historię dziecka ulicy, które próbuje przetrwać w okrutnym świecie przyszłości, gdzie rządzi technologia. Żeby przeżyć i mieć jakieś szanse, zostaje on edgerunnerem, czyli wyjętym spod prawa najemnikiem. Jego największe kłopoty zaczynają się w momencie w którym uwierzył, że zniknęły, a jego wrogiem zostaje największa korporacja świata.

Ranking of Kings

Fabuła śledzi poczynania Bojjiego – młodego księcia, który mimo kalectwa i ułomności robi wszystko, co w jego mocy, by zostać najlepszym królem na świecie. Chłopiec jednak jest bardzo słaby, a w Rankingu Królów liczy się przede wszystkim siła kandydatów. Pewnego dnia Bojji poznaje Kage, który jest cieniem, w dodatku ocalałym ze zniszczonego całkowicie klanu zabójców. To nieoczekiwane spotkanie zapoczątkowuje historię dorastania małego księcia i jego nietypowego przyjaciela.

My Hero Academia (sezon 6)

Sezon 6 to adaptacja rozdziałów mangi wchodzących w skład Wojny o wyzwolenie paranormalne. Bohaterowie zbierają wszelkiego rodzaju informacje, aby stworzyć plan ataku na Paranormalny Front Wyzwolenia. Jest to grupa złoczyńców, która powstała na szczątkach Ligi Złoczyńców i Armii Wyzwolenia Meta. Jej liderem jest oczywiście Tomura Shigaraki. Z czasem dochodzi do wojny pomiędzy bohaterami i złoczyńcami, w której każda ze stron da z siebie wszystko, aby zwyciężyć.

Bocchi! The Rock

Hitori Gotou od zawsze marzyła o grze na gitarze i dołączeniu do zespołu muzycznego. Jest jednak niezwykle nieśmiała i nie ma zbyt wielu przyjaciół. Jej marzenie może się ziścić, kiedy spotyka grającą na perkusji Nijikę Ijichi. Zespół, do którego należy Nijika, akurat poszukuje gitarzystki.

Mob Psycho 100 (sezon 3)

Shigeo Kageyama to przeciętny gimnazjalista o przezwisku Mob, który, choć wygląda na niepozorną osobę, w rzeczywistości jest obdarzony ogromną mocą. Aby nie stracić nad nią kontroli, chłopak nieustannie żyje w emocjonalnych kajdanach. Pragnąc nauczyć się zarządzać swoimi zdolnościami, pracuje on jako asystent oszusta Arataki Reigena, samozwańczego medium. Mob chce wieść normalne życie, ale na jego drodze pojawia się wiele kłopotów. Gdy tłumione od zawsze emocje niebezpiecznie narastają, świat zaczyna mieć poważny problem.

Attack on Titan: Final Season Part 2

Minęły cztery lata, odkąd Pułk Zwiadowców dotarł do brzegu, świat wygląda teraz zupełnie inaczej. Akcja nabiera rozpędu, gdy los żołnierzy i ludzi z Paradis jest praktyczne przesądzony. Jednak brakuje Erena. Czy pojawi się ponownie, zanim odwieczne napięcia między Mareńczykami, a Eldianami doprowadzą do najgorszej dotychczas wojny?

Mobile Suit Gundam: The Witch From Mercury

Nastała era, w której mnóstwo korporacji wkroczyło w kosmos i zbudowało ogromny system gospodarczy. Samotna dziewczyna z odległej planety Mercury przenosi się do Szkoły Technologii Asticassia. Jest prowadzona przez Grupę Beneritt, która dominuje w branży mobilnych kombinezonów. Nazywa się „Suletta Mercury”.

 

Demon Slayer: Entertainment District Arc

Dalsze losy żyjącego w Japonii, w okresie Taisho, Tanjirō Kamado. Nie ustaje on w swoich staraniach o przywrócenie swojej zamienionej w demona siostrze człowieczeństwa. Jednocześnie kroczy ścieżką kariery zabójcy demonów. Dzięki przyjaciołom, których zdobył i walkom, które wygrał, jest coraz silniejszy. Jakie to ma jednak znaczenie, skoro jego przeciwnicy wcale nie stają się łatwiejsi do pokonania?

 

Sama seria Demon Slayer zostanie zapamiętana, głównie dzięki filmowi Demon Slayer: Mugen Train. W weekend premiery zarobił on 23,5 mln dolarów. Jednocześnie stał się najbardziej kasową produkcją anime, zabierając ten tytuł Spirited Away: W krainie bogów.

 

Co myślicie o tym zestawieniu? Zgadzacie się z nim, a może wręcz przeciwnie? Koniecznie napiszcie w komentarzach, czy ranking uwzględnia Waszego faworyta!

Patrzyłam na ludzi zupełnie na wylot. Widziałam żebra, jelita, nawet całe gałki oczne. Tylko serce trafiało się jakoś rzadko...
0
Would love your thoughts, please comment.x