Nowy album Taylor Swift „Folklore” bije rekordy Spotify i Apple Music!

Płyta Folklore osiąga ogromne sukcesy na całym świecie. W pierwszym tygodniu album sprzedał się na całym świecie w liczbie dwóch milionów egzemplarzy, z czego 1,3 miliona sprzedano pierwszego dnia.

Taylor Swift już wcześniej zdążyła udowodnić, że jest twórczynią wszechstronną. W jej dyskografii na próżno szukać dwóch takich samych płyt, bo każda przynosi falę zmian. Wydając album z alternatywnym soft-rockiem pokazała, że nie zostaje w bezpiecznej strefie komfortu i cały czas eksperymentuje! To krążek pełen delikatnych, kameralnych dźwięków, ale za to bogaty w emocje i opowieści zaszyte w osobistych tekstach. Skromny i stonowany, a zarazem pełen rozmachu.

„Podczas kwarantanny moja wyobraźnia zaczęła wariować i ten album jest tego rezultatem; kolekcja piosenek i historii, które przepływały jak strumień świadomości. Chwytanie za pióro było moim sposobem na ucieczkę w świat fantazji, historii i wspomnień. Opowiedziałam te historie najlepiej jak potrafiłam, z całą miłością i cudacznością na jaką zasługują.”

Folklore to ósmy album studyjny amerykańskiej piosenkarki i autorki tekstów Taylor Swift. Wydano go 24 lipca 2020 roku nakładem wytwórni Republic Records. Jedenaście miesięcy po poprzednim albumie piosenkarki, Lover (2019). Został stworzony podczas izolacji spowodowanej przez pandemię koronawirusa, wraz z Aaronem Dessnerem i długoletnim współpracownikiem Jackiem Antonoffem. Folklore jest albumem-niespodzianką, gdyż został zapowiedziany tylko parę godzin przed wydaniem.

Na podstawową wersję albumu składa się szesnaście utworów. Płytę promują trzy single: Cardiganduet z zespołem Bon Iver Exile (premiera radiowa – 3 sierpnia) oraz Betty (utwór jako singiel promujący krążek usłyszmy w radiu 17 sierpnia).

Swift została artystką z największym tygodniowym streamingiem w historii Spotify, aż 433 milionów w okresie od 24 do 30 lipca. Pobiła tym rekord, należący do tej pory do Ariany Grande (427 milionów odtworzeń w ciągu jednego tygodnia). Album uzyskał również ponad 35 milionów odsłon na Apple Music i był najbardziej popularny na tej platformie w dniu jego wydania.

0
Would love your thoughts, please comment.x