Pięć dziwnych rzeczy, na które przymykamy oko w Pokemon

Anime o Pokemonach, chociaż mimo już wielu lat, ciągle się rozwija i powstają nowe filmy, serie, gry.

Seria Pokemon wielu osobom przypomina dzieciństwo, gdzie jako dzieci śledziliśmy przygody Ash’a i jego przyjaciół, jak podróżują po świecie, aby osiągnąć swoje cele. Poniżej przedstawię niektóre dziwne rzeczy, które od dawna akceptujemy.

Ash nigdy się nie starzeje. 

Lata miają, ludzie dorastają, a Ash Ketchum się nie zmienia. Seria trwa już nieprzerwanie od 20 lat i od początku serii Pokemon: Indigo League główny bohater nic się nie zmienił, jedynie został ponownie narysowany, aby wyglądał współcześnie jak w Pokemon Journeys: The Series.

Ludzie jedzą pokemony. 

Według serii Pokemon: Indigo League mówi się, że świat istnieje w harmonii pomiędzy ludźmi a pokemonami. Jednak często pojawiały się informacje, że ludzie je jadły, nawet jeśli były tak inteligentne jak ludzie. Które więc pokemony mogą być spożywanie, a które nie?

Istnieją Ghost (Duchy) Pokemony.

Pokemony typu Duch występują od początku serii, jednak rodzi to wiele pytań. Czy świat pokemonów ma dowód na istnienie zaświatów? Jak dla mnie jest to dość pokręcone, ponieważ jest to trochę przerażające dla dzieci.

Pokeballs zmieści się każdy pokemon, niezależnie od wielkości.

Nielogiczne jest to, że w Pokeballs zmieści się każdy Pokemon, niezależnie od wielkości. Nigdy nie zostało jeszcze to wytłumaczone, jak oni tam się mieszczą. Jak jedzą, co się stanie, jak będą tam przez lata?

Pikachu Ash’a to najsilniejszy pokemon.

Najdziwniejszym wątkiem tej serii jest to, że Pikachu zmierzył się nie raz z legendarnymi Pokemonami i ich pokonał. Po prostu jak dla mnie nie ma to sensu, ponieważ jeden mały zwykły pokemon jest w stanie pokonać najsilniejszych przedstawicieli na świecie.

Co was najbardziej dziwiło w Pokemon? Dajcie znać w komentarzu!

 

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x