Premiera drugiego sezonu „Squid Game” już w 2024 roku!

fot: Netflix

Na Instagramie koreańskiego Netflixa pojawił się post zapowiadający drugi sezon Squid Game. Premiera odbędzie się już w tym roku, jednak jej dokładna data nie została jeszcze podana.

 

W obsadzie oprócz starej załogi zobaczymy także całkiem nowe twarze: Yim Si-wan (Unlocked), Kang Ha-neul (The Pirates: The Last Royal Treasure), Park Gyu-young (Sweet Home, Celebrity),  Park Sung-hoon (The Glory), Jo Yu-ri (piosenkarka), Yang Dong-geun (Yaksha: Ruthless Operations), Kang Ae-sim (Be MelodramaticMove to Heaven), Lee David (The Fortress), Lee Jin-uk (Sweet Home), Choi Seung-hyun (Tazza: The Hidden), Roh Jae-won (Missing Yoon) oraz Won Ji-an (D.P.).

Pierwszy sezon Squid Game miał swoją premierę 17 września 2021 roku i już po miesiącu został okrzyknięty światowym hitem Netflixa. W ciągu dwudziestu trzech dni od premiery serial obejrzało ponad 132 miliony osób. Co ciekawe, scenariusz Squid Game przygotowany przez twórcę, Hwang Dong-hyuka, był już gotowy w 2009 roku, lecz nikt nie chciał podjąć się realizacji projektu, uważając go za zbyt brutalny. Wszystko zmieniło się przez pandemię koronawirusa, za sprawą której zmieniło się postrzeganie świata przez społeczeństwo.

Drama opowiada historię Seong Gi-huna, który popada w długi. Mężczyzna otrzymał zaproszenie do udziału w grze, w której wygraną stanowiła zawrotna suma 46,5 miliarda południowokoreańskich wonów (ponad 151 milionów złotych). Na miejscu okazuje się, że zawodnicy, pod nadzorem zamaskowanych strażników, mają rywalizować ze sobą w serii zabaw dla dzieci. Karą za przegraną jest śmierć.

 

Książkara z zamiłowaniem do Thrillerów i Korei Południowej
0
Would love your thoughts, please comment.x