Reżyser „Fury of the Gods” zapowiada więcej akcji!

Jak obiecuje David F. Sandberg — reżyser Shazam! oraz nadchodzącej kontynuacji — ma się pojawić, chociażby znacznie więcej mitycznych bestii.

Jedynka ukazała się w 2019 roku i była historią nastoletniego sieroty Billy’ego Batsona (Asher Angel), który rozwinął umiejętność przemiany w dorosłego superbohatera (Zachary Levi). W filmie Billy walczy i pokonuje złego doktora Thaddeusa Sivanę i Siedem Grzechów Głównych, jednocześnie pomagając swojemu przybranemu rodzeństwu zdobyć własne super moce. Dzięki pozytywnemu odbiorowi i przyzwoitym wynikom box office, WB i DC dali zielone światło kontynuacji zaledwie kilka dni po wydaniu pierwszego filmu. Początkowo miał trafić do kin w 2023 roku, ale z powodu niedawnych zmian w harmonogramie data premiery Shazam! Fury of the Gods została ustalona na grudzień tego roku.

Od samego początku Sandberg podkręcał oczekiwania co do filmu jako większego sequela, zawierającego więcej akcji i fantastycznych widoków niż oryginał. Jak podkreśla reżyser, film ma kilku wielkich złoczyńców – Kalypso i Hesperę, granych odpowiednio przez Lucy Liu i Helen Mirren – a scenografie, które obejmują nowe miejsca, takie jak Ateny i Królestwo Bogów, są ponoć wspaniałe. Podczas zeszłorocznego DC FanDome Sandberg ujawnił również grafiki koncepcyjne niektórych mitycznych stworzeń, które miały pojawić się w filmie, i teraz jest podekscytowany, że może pokazać je swoim fanom.

W nowym tweecie Sandberg wyraża swoje podekscytowanie Shazam! 2. Nazywa kontynuację „znacznie większym filmem” i mówi, że najbardziej podobają mu się nowe stworzenia i sceny akcji, które z pewnością zadowolą miłośników filmów o superbohaterach. Co zaskakujące, nie chce, aby WB i DC powstrzymywały się przed pokazywaniem wielu rzeczy w zwiastunach, ponieważ nie może się doczekać, aż fani zobaczą, co zrobił z tym światem.

Akcja Fury of the Gods ma miejsce dwa lata po oryginalnym filmie, zatem Billy i jego rodzeństwo mają teraz większą kontrolę nad swoimi supermocami, co oznacza, że ​​będą stawić czoła większym zagrożeniom stwarzanym przez  postaci Mirren i Liu. Fani mogą również oczekiwać, że akcja będzie bardziej poważna niż zabawna, ponieważ poprzednie zdjęcia zniszczonego garnituru Leviego wskazują na agresywne starcie Shazama z nowymi złoczyńcami.

Mówiąc konkretnie o nowych mitycznych stworzeniach w filmie – smokach, harpiach, mantykorach i cyklopach – trudno powiedzieć, jak wpasują się w fabułę. Najbardziej prawdopodobną możliwością jest to, że są pomocnikami głównych antagonistów, którzy będą sprawiać kłopoty głównemu bohaterowi i jego rodzeństwu. Chociaż istnieje również szansa, że ​​podczas gdy niektóre potwory staną po stronie złoczyńców, inne, zamiast tego mogą pomóc bohaterom w walce. Więcej szczegółów na temat akcji i potworów w Shazam! Fury of the Gods stanie się jasne, gdy pojawi się zwiastun filmu, co, jeśli wierzyć plotkom, może nastąpić całkiem niedługo.

0
Would love your thoughts, please comment.x