Seria o Ms. Marvel dobiegnie końca w styczniu

Choć Ms. Marvel jest twarzą gry Marvel’s Avengers i ma wkrótce dołączyć do Marvel Cinematic Universe, jej obecna seria komiksów dobiega końca.

We wtorek Marvel Comics ogłosiło, że styczniowy komiks The Magnificent Ms. Marvel # 18 będzie wielkim zakończeniem serii Saladina Ahmeda i Minkyu Junga. Seria wyróżnia się wprowadzeniem kostiumu Stormranger Kamali Khan, wykonanego z nanotechnologii Kree oraz zmianą statusu quo życia domowego i relacji osobistych bohaterki. The Magnificent Ms. Marvel #18 będzie ogółem siedemdziesiątym piątym numerem, w którym w roli tytułowej występuje Kamala Khan.

Zapomnij o superbohaterach, Kamala Khan jest po prostu jedną z najważniejszych fikcyjnych postaci swojego pokolenia. Wiedziałem, że to prawda, jeszcze zanim zacząłem pisać komiksy. Ale spotkanie i słuchanie fanów od czasu premiery The Magnificent Ms. Marvel sprawiło, że stało się to jaśniejsze i wyraźniejsze. Kamala znaczy tyle dla wielu! Czytelnicy muzułmańscy. Czytelnicy z Azji Południowej. Ale także ludzie w każdym wieku i kulturach z całego świata, którzy chcą zakorzenić się w bezinteresownym, dobrodusznym (być może nieco głupkowatym) bohaterze w tej ponurej, skąpej erze. [W tym ja – przyp. ja] Ołówki i projekty Minkyu Junga bez trudu wędrowały z ulic Jersey City przez obce równiny Saffy do bitew na nocnym niebie, zawsze zachowując ludzkie emocje, które napędzają ten komiks. Od zabójczych strojów bojowych po niezręczne rozmowy, nieustannie pchał naszą historię w nowe wizualne kierunki. Nie mogę sobie wyobrazić bardziej idealnego artysty do tego biegu i jestem bardzo szczęśliwy, że mogliśmy razem pracować. Oczywiście mit bohatera staje się najpełniej realizowany, kiedy jest przekazywany między narratorami, zmieniającymi się za każdym razem. Sprowadziliśmy Kamalę twarzą w twarz z nowymi wrogami i w nowe miejsca w jej życiu osobistym, wysłaliśmy ją w kosmos i na skraj prawa. Teraz inni opowiedzą jej historię na swój sposób. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak to wygląda.

– powiedział Ahmed w komunikacie prasowym

Fani komiksów, którzy chcą kontynuować śledzenie przygód Kamali Khan w 2021 roku, nadal będą mogli ją znaleźć na stronach Czampions napisanych przez Eve L. Ewing. Tam współpracuje z innymi młodymi bohaterami z uniwersum Marvela, aby walczyć z niesprawiedliwością, jak tylko oni mogą. Mam jednak nadzieję, że Kamala niedługo znów dostanie swoją własną serię.

0
Would love your thoughts, please comment.x