,,Szybcy i wściekli 10″ – wszystko, co wiemy!

janson momoa kadr z filmu szybcy i wściekli 10

Dziesiąty film z sagi rozpoczyna ostatnie rozdziały jednej z najbardziej znanych serii kinowych na świecie.

Seria Szybcy i wściekli trwa już trzecią dekadę i ma się całkiem dobrze. Wciąż ta sama, główna obsada co na początku sprawia, że widz jest w stanie bardziej związać się z historią.

Z oficjalnej strony Fast X możemy dowiedzieć się o czym będzie dziesiąta część:

Podczas wielu misji i wbrew niemożliwym przeciwnościom, Dom Toretto (Vin Diesel) i jego rodzina przechytrzyli, wystraszyli i pokonali każdego wroga na swojej drodze. Teraz muszą stawić czoła najbardziej śmiercionośnemu przeciwnikowi, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia: przerażającemu zagrożeniu, wyłaniającemu się z cieni przeszłości, napędzanemu krwawą zemstą i zdeterminowanemu, by rozbić tę rodzinę i zniszczyć wszystko i wszystkich, których kocha Dom.

W Szybkich i wściekłych 5 z 2011 roku Dom i jego ekipa pokonali nikczemnego brazylijskiego bossa narkotykowego Hernana Reyesa i ścięli głowę jego imperium na moście w Rio De Janeiro. Nie wiedzieli jednak, że syn Reyesa, Dante (Jason Momoa z Aquamana), był świadkiem tego wszystkiego i spędził ostatnie 12 lat opracowując plan, dzięki któremu Dom zapłaci najwyższą cenę.

Spisek Dantego rozproszy rodzinę Doma od Los Angeles po rzymskie katakumby, od Brazylii po Londyn i od Portugalii po Antarktydę. Nowi sojusznicy zostaną wykuci, a starzy wrogowie powrócą. Wszystko się zmienia gdy Dom odkrywa, że jego 8-letni syn (Leo Abelo Perry) jest ostatecznym celem zemsty Dantego.

Są zwolennicy i przeciwnicy tak długiego kontynuowania sagi. Na przestrzeni lat saga o wyścigach samochodowych przerodziła się w pełną akcji, walki dobra ze złem, a nawet lekko fantastyczną (wysłanie bohaterów w kosmos) sagę.

Jednego jednak nie można jej odmówić – jest to opowieść o przyjaźni, miłości i rodzinie. Ubrana w akcję, szybkie samochody i dużo (bardzo dużo!) wybuchów.

Co wiemy o obsadzie filmu Szybcy i wściekli 10?

Chociaż ostateczna lista obsady filmu nie została jeszcze potwierdzona, fani mogą spodziewać się powrotu większości głównych aktorów.

Kto zagra w tej produkcji? Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris „Ludacris” Bridges, Sung Kang, Nathalie Emmanuel, Charlize Theron, Helen Mirren, Jason Statham, Lucas Black, Shad „Bow Wow” Moss, Jason Tobin, John Cena i Anna Sawai.

Nadchodzący film wprowadzi również do serii gwiazdę Aquamana, Jasona Momoa. Daniela Melchior również została dodana do obsady filmu.

Potwierdzono również, że powróci Cardi B.

Istnieje szansa, że do serii powróci także Dwayne Johnson, Vin Diesel aktywnie próbuje przekonać go do tego.

Premiera odbędzie się już w maju 2023 roku, a poniżej zamieszczamy zwiastun:

0
Would love your thoughts, please comment.x