twenty one pilots z nowym rekordem na YouTube

Teledysk do utworu Heathens grupy twenty one pilots właśnie osiągnął dwa miliardy wyświetleń na YouTube. Taki sam wynik osiągnął wcześniej ich inny przebój, Stressed Out.

Po wydaniu singla Stressed Out,  amerykańska grupa muzyczna twenty one pilots zyskała dużą popularność. To stworzyło zespołowi nowe możliwości rozwoju. Jedną z nich było skomponowanie utworu do ścieżki dźwiękowej filmu Suicide Squad z 2016 roku.

Klip przedstawia muzyków dających koncert w fikcyjnym więzieniu Belle Reve z uniwersum DC. Na filmiku możemy również dostrzec członków obsady, w tym Jareda Leto w roli Jokera i Margot Robbie jako Harley Quinn. Sam teledysk jest dość mroczny, jednak głęboki tekst, wpadająca w ucho melodia oraz delikatny wokal okazały się balsamem dla duszy.

Ostatecznie piosenka stała się prawdziwym hitem, osiągając drugie miejsce na amerykańskiej liście przebojów. Warto nadmienić, że utrzymywała się na tej pozycji aż przez trzydzieści dziewięć tygodni. Ponadto zdobyła trzy nominacje na 59. ceremonii rozdania nagród Grammy za najlepszą piosenkę rockową oraz najlepszą piosenkę napisaną dla mediów wizualnych.

W 2022 roku zespół nawiązał również współpracę z Netflixem, w ramach której połączył melodię Heathens z motywem przewodnim serialu Stranger Things. Taką wersję utworu zaprezentował podczas festiwalu Electric Castle Music w Rumunii, promując tym samym netfliksowy hit.

Teraz, jak donosi muzyczny tygodnik Billboard, utwór zdobył dwa miliardy wyświetleń na YouTubie. Niniejszym został drugim, obok Stressed Out, który osiągnął taki wynik. Poniżej możecie go sobie przypomnieć.

 

 

Na codzień opiekunka ekspozycji w MAiE. W wolnej chwili czyta książki, ogląda filmy, gra na playstation, pije kawę. Fanka Marvela, Gwiezdnych Wojen i twenty øne piløts |-/
0
Would love your thoughts, please comment.x