Wszystko co wiemy o drugiej części piątego sezonu „Lucyfera”!

Druga część piątego sezonu Lucyfera zbliża się  wielkimi krokami w Netflix na początku przyszłego roku i mamy już kilka informacji na ten temat. Wiadomości o gościnnych gwiazdach, plotki o dacie premiery, nowości fabularne i nie tylko. Oto nasza obszerna zapowiedź!

Netflix przejął produkcję serialu o Gwieździe Zarannej od Foxa, czwarty sezon miał premierę 8 maja 2019 roku, a ostatni sezon pojawił się parę miesięcy temu – 21 sierpnia. Mamy już wiele smaczków z piątej części, w tym kompletny spis ścieżki dźwiękowej. Lucifer miał największy debiut na Netflix od czasu wprowadzenia ich topki, na początku 2020 roku. To tyle, jeśli chodzi o lekcję historii – przejdźmy do tego, co już wiemy o nadchodzących odcinkach.

Nazwy odcinków:
 • Odcinek 9 – Family Dinner – reżyser Nathan Hope
 • Odcinek 10 – Bloody Celestial Karaoke Jam – reżyser Sherwin Shilati.
 • Odcinek 11 – Resting Devil Face – reżyser directed by Bola Ogun
 • Odcinek 12 – Daniel Espinoza: Naked and Afraid – reżyser Greg Beeman
 • Odcinek 13 – A Little Harmless Stalking – reżyser Richard Speight, Jr.
 • Odcinek 14 – Nothing Lasts Forever – reżyser Lisa Demaine
 • Odcinek 15 – Is This Really How It’s Going to End?! – reżyser Ildy Modrovich
 • Odcinek 16 – A Chance At a Happy Ending – reżyser Karen Gaviola
Status: Postprodukcja

Większość drugiej części została już nakręcona. W rzeczywistości uważało się, że aż do przerwy spowodowanej globalną pandemią, każdy odcinek aż do 16 został sfilmowany. Później temu zaprzeczył Tom Ellis, który powiedział:

Byliśmy mniej więcej w połowie tego. Więc wracamy, zaczynamy od tego, a potem przechodzimy prosto do sezonu 6.

Pod koniec czerwca 2020 roku dowiedzieliśmy się, że rozpoczęcie produkcji zostało przełożone i rozpocznie się w październiku. Data ta została najwyraźniej przyspieszona, gdyż TVLine potwierdziła na początku września, że serial oczekuje obecnie powrotu produkcji 24 dnia tegoż miesiąca. Członkowie obsady zaczęli wracać na plan 22 września (dwa dni wcześniej niż planowano) z obszernymi nowymi procedurami na planie, aby zachować środki bezpieczeństwa.

Podczas powrotu do kręcenia, mogliśmy zobaczyć kilka ujęć tego, czego możemy się spodziewać po dwóch ogromnych dźwigach ustawionych na stadionie piłkarskim, które są jednym z największych zapowiedzi. Czy to może być ostateczna rozgrywka pomiędzy Luci i Michaelem?

Od października 2020 roku produkcja przeniosła się na sezon szósty. Oznacza to, że serial jest w głębokiej postprodukcji, co zostało potwierdzone 25 października na Baltimore Comic-Con. Joe Henderson zapytany o postprodukcję odpowiedział, że „idzie dobrze”. Potwierdził, że wszystkie odcinki do piątego sezonu zakończyły się postprodukcją, a finał został ukończony. Stwierdza również, że finał zajmie więcej czasu tylko ze względu na to, że jest „bardzo drogi”.

Jeśli chodzi o faktyczną datę premiery, obecnie spodziewamy się, że sezon 5, część 2 Lucyfera, pojawi się w serwisie Netflix w I-II kwartale 2021 r.

Informacje o obsadzie:
 • Oczywiście główna gwiazda, która pojawiła się pod koniec ósmego odcinka, będzie kontynuowała swój występ w drugiej połowie. Mamy na myśli Dennisa Haysberta, który gra rolę Boga, a jego włączenie do serialu zostało ogłoszone w styczniu 2020 roku.
 • We wrześniu otrzymaliśmy również informacje, że Catherine Dent, która jest najbardziej znana ze swojego występu w Agentach Tarczy, pojawi się w odcinku muzycznym jako Dr. Alice Porter.
 • Na początku września 2020 roku dotarła do nas wiadomość o kolejnej nowej gościnnej roli Teri Reeves, która pojawiła się w The Punisher, Once Upon a Time i Chicago Fire.
 • Pod koniec września Netflix Life poinformowało, że Scott Porter (który pojawił się w Speed ​​Racer, Prom Night i Ginny & Georgia) wystąpi w obecnie nienazwanej roli w drugiej połowie piątego sezonu, a także zostanie przedstawiony w sezonie szóstym. Fani spekuluje, że mógłby zagrać w Castiela, o którym od dawna mówi się, że w pewnym momencie dołączy do serialu.
 • Mark Adair-Rios pojawi się w odcinku 9 i odcinku 10 jako Juan Perez
 • Daniel Hoetmer pojawi się jako April Peterson w odcinku dziewiątym.
 • Chris Payne Gilbert powróci w ostatnim odcinku po tym, jak pojawił się w drugim sezonie jako John Decker.
 • Jenny Tran pojawi się w odcinku 14 jako Larper Kim

To wszystko, co udało mi się dla Was zebrać, podzielcie się ekscytacją i napiszcie swoje teorie w komentarzach!

0
Would love your thoughts, please comment.x