Czy Giancarlo Esposito zagra mutanta w MCU?

Giancarlo Esposito potwierdził, że odbyły się rozmowy między nim a Marvelem odnośnie potencjalnej roli w tym uniwersum.

Aktor stał się rozpoznawalny dzięki roli Moffa Gideona w The Mandalorian. Wywarł on też pozytywne wrażenie jako szef Vought International w serialu The Boys od Amazon Prime.

Giancarlo Esposito gościł na konwencie w San Antonio w piątek, 5 sierpnia 2022 roku, gdzie ujawnił fanom, że spotkał się z przedstawicielami Marvel Studios:

Nie pracowałem jeszcze dla Marvela. Byłem z nimi w pokoju i rozmawialiśmy, a odpowiadając na twoje pytanie, myślę, że to, co robią, jest podróżą mitologiczną, o której mówił Joe Campbell, który był przyjacielem George’a Lucasa, którego umieścił w swoich historiach. Oni robią to samo.

Aktor nie ujawnił szczegółów rozmowy, ale według spekulacji i teorii fanów możliwe jest, że chodzi o film o X-Menach. Esposito zaznaczył również, w jakiej roli widziałby siebie w tym uniwersum:

Ludzie mówią, że powinienem zagrać Magneto, doktora Freeze’a, mówią o… o kim jeszcze? A, o doktorze Doomie! A także o Profesorze X. Mam wybrać jedną postać? Wybrałbym coś dla mnie innego, więc powiem otwarcie: Profesor X.

Widzowie po raz pierwszy mogli zobaczyć Profesora X w MCU w produkcji Doktor Strange w Multiwersum Obłędu. Tam zagrał go Patrick Stewart. Była to jednak postać z innego uniwersum, która ostatecznie poniosła śmierć. Marvel do 2025 roku nie może zatrudnić nowych aktorów w charakterze mutantów ze względu na umowę licencyjną ze studiem 20th Century Studios. Na pojawienie się kogoś nowego w tej roli w MCU przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

0
Would love your thoughts, please comment.x