Film na podstawie „The Sims”? I to z Margot Robbie w roli głównej?

Fot. Movieroom

The Sims to jedna z najpopularniejszych gier od studia EA. Budowanie, tworzenie rodziny i kierowanie jej losem to główne założenia rozgrywki.

Da się w ogóle tego typu koncept przekształcić w film?

Okazuje się, że tak!

Margot Robbie opuszcza Barbieland i przenosi się do innego świata. Potwierdzono, że aktorka pracuje nad filmem live-action opartym na hitowej serii gier The Sims. Reżyserka pierwszego sezonu serialu Loki od Marvel, Kate Herron wyreżyseruje i będzie współautorką scenariusza (wraz z Briony Redman) nowej produkcji.

Recenzję filmu Barbie z Margot Robbie, możecie przeczytać tutaj!

Produkcją zajmą się Robbie, Tom Ackerly, Josey McNamara i Sophia Kerr, a także Roy Lee i Miri Yoon z Vertigo Entertainment. W adaptację filmową zaangażowany będzie także wydawca The Sims, czyli firma Electronic Arts. Film nie ma obecnie studia.

Czym jest The Sims?

The Sims wywodzi się z gry Willa Wrighta, pod tytułem SimCity z 1989 roku. Od 2000 roku, seria pozwala graczom na stworzenie swoich bohaterów, tak zwanych „Simów” i sterowanie ich życiem. Można się również popisać umiejętnością aranżacji wnętrz i budowy domów. 

Prace nad filmem aktorskim opartym na The Sims trwały w pewnym stopniu od 2007 roku, a prawa pierwotnie posiadała wytwórnia 20th Century Fox. Brian Lynch napisałby scenariusz, a producentem byłby John Davis, jednak wersja Foxa została anulowana w 2019 roku po przejęciu 20th Century Fox przez Disneya.

Jak myślicie, na czym będzie polegał nowy film? Czego możemy się spodziewać? Czy projekt ostatecznie dojdzie do skutku?

Fot. Electronic Arts
Interesuję się sztuką, fantastyką i science-fiction. Lubię czytać książki i grać w gry planszowe, jak i komputerowe. Uwielbiam komiksy, zwłaszcza z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i oglądaniem błyskotek na sklepowych wystawach. Jestem uzależniona od herbaty i muzyki.
0
Would love your thoughts, please comment.x