Jak Thor może pożegnać się z MCU?

Komentarze Chrisa Hemswortha sprawiły, że w Internecie pojawiły się teorie, w jaki sposób możemy pożegnać się z jego postacią z Marvela.

Thor zadebiutował we franszyzie w swoim solowym filmie w 2011 roku. Dołączył on do ziemskich superbohaterów w walce z Lokim, tworząc zespół Avengers. Otrzymał już cztery solowe projekty, a także pojawił się w każdym filmie o Avengers’ach. Pozostał on jednym z trzech pierwotnych członków tej grupy, razem z Hawkeyem oraz Hulkiem. Po ostatnich doniesieniach związanych z chorobą aktora, jak i jego wypowiedzią o zakończeniu przygód w MCU, powstały teorie, w jaki sposób może pożegnać się ze swoją postacią.

Jednym ze szczęśliwych sposobów, w jaki Thor mógłby opuścić MCU, jest przejście na emeryturę po walce z Kangiem. Po filmie Thor: Miłość i Grom zyskał przybraną córkę, której może teraz poświęcić całe swoje życie. Wraz z końcem sagi multiwersum może odłożyć topór i młot, skupiając się na spokojnym życiu wraz z dzieckiem. Możliwe jest także, że spotka inny wariant Lokiego. Zechce wtedy podróżować wraz z nim. Byłoby to też piękne zakończenie tej braterskiej historii. Po wielu latach w końcu udało im się pogodzić, pod koniec Thor: Ragnarok, by niedługo potem patrzeć na jego śmierć z rąk Thanosa. Spotkanie brata po tych wszystkich wydarzeniach byłoby idealnym zakończeniem ich historii na ekranie.

Innym, tym razem już nieszczęśliwym sposobem na pożegnanie się z Thorem, jest śmierć. Pamiętamy, że pod koniec czwartej części jego przygód, rozgniewany Zeus zwraca się do swojego syna – Herkulesa z ważnym zadaniem. Prawdopodobnie będzie chciał znaleźć i zabić Thora, a to byłby naprawdę wielki pojedynek. Innym pomysłem na śmierć Thora są filmy kończące sagę multiwersum. Mógłby poświęcić swoje życie w walce z Kangiem, by reszta bohaterów mogła wygrać. Inną opcją jest walka z wariantem swojej postaci, w której przegrałby pojedynek i stracił życie.

Na tę chwilę nie wiemy, w jakiej następnej produkcji zobaczymy Chrisa Hemswortha. Prawdopodobnie będzie to piąta i szósta część Avengers, z premierą odpowiednio w 2025 i 2026 roku.

0
Would love your thoughts, please comment.x