“Kaczogród: W krainie kangurów i inne historie z lat 1946–1947” – recenzja komiksu

Carl Barks ponownie zabiera czytelników w ponadczasowe historie o dobrze znanych kaczkach. Co tym razem spotka bohaterów Kaczogrodu?

Komiks Kaczogród: W krainie kangurów przedstawia historie, które powstały w latach 1946-1947. Tym razem Carl Barks zabrał nas w niebezpieczną podróż do Australii, gdzie kaczki napotykają Aborygenów. 

W albumie czytelnik znajdzie trzy dłuższe opowieści. Mowa o rozdziałach: Maharadża Donald, gdzie tytułowy kaczor przez przypadek zostaje władcą na Półwyspie Indyjskim. Kolejna to W krainie wulkanów, w której postacie muszą udać się do fikcyjnego kraju w Ameryce Środkowej. Ostatnia to Duch z jaskini i opowiada o niezwykłej przygodzie, która spotkała kaczki podczas połowu wodorostów.

Bez wahania można nazwać tę pozycję antologią. Wszystkie rozdziały łączą ze sobą jedynie bohaterowie, a każdy z nich był bogaty w humor i ciekawie poprowadzoną fabułę. Jedną z najzabawniejszych sytuacji jest ta, gdy wujek Hyzia zostaje władcą, a jego życie zależy od tego czy przytyje. Ta opowieść łączy w sobie elementy komizmu i grozy, co czyni ją bardzo interesującą. 

Dodatkowo pojawił się rozdział zatytułowany Kacza bomba atomowa. Jest to rzadko wznawiana część z 1947 roku, ponieważ wszystkie materiały, jakie się zachowały, zostały zmodyfikowane lub napisane od nowa. Mimo wszystko czytelnik może zobaczyć ówczesną kreskę komiksową – co zaskakujące, nie odbiega zbytnio od dzisiejszej.

Podsumowując, Kaczogród: W krainie kangurów i inne historie z lat 1946–1947 to doskonały komiks nie tylko dla młodszych odbiorców. Czytelnik jest zabrany w świat pełen przygód, humoru oraz edukacji. Czyni to tę historię rysunkową idealną dla każdego, kto chce dobrze się bawić podczas czytania.   

Dziękuje Wydawnictwu Egmont za egzemplarz komiksu do recenzji.

Poprzednie wydania:

 

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x