Teoria: Flash sprawi, że Snyder Cut będzie kanoniczne?

Nadchodzący film z Ezrą Millerem może spełnić fantazje fanów DC.

Film The Flash może wykorzystać swoją fabułę, aby uczynić Justice League Zacka Snydera oficjalnie częścią DCEU. Chociaż nie jest to bezpośrednia adaptacja komiksu, Flash wykona własną interpretację wydarzenia o nazwie Flashpoint. Pomimo że ta historia ma więcej wspólnego z podróżami w czasie, film DC przeniesie ją o jeden poziom wyżej – nie tylko zajmuje się podróżami w czasie, ale obejmuje również bałagan w Multiversum. W ten sposób zaangażowany będzie Batman Michaela Keatona, gdyż Mroczny Rycerz z późnych lat 80. wraca do gry.

W filmie zobaczymy również powrót Bena Afflecka, który ponownie połączy się ze Szkarłatnym Speedsterem Millera. Chociaż miło będzie ich znów zobaczyć razem, jest to trudna sytuacja ze względu na wersję Justice League z 2017 roku autorstwa Jossa Whedona. Hipotetycznie, nadchodzący film nadal jest w tej samej linii czasowej co Liga. Nieoficjalnie film Whedona został „zdekanonizowany”, jeśli wierzyć niedawnym komentarzom reżyserki Wonder Woman, Patty Jenkins, zaś Snyder Cut, które oficjalnie ma się pojawić w 2021 roku na HBO Max, oficjalnie nie jest częścią DCEU.

Jednak ze względu na to, co ma zrobić Flash, można uznać Snyder Cut jako kanon, ale nie na tej samej Ziemi. Pięcioczęściowe wydarzenie Arrowverse Crisis on Infinite Earths stało się wytrychem dla Warner Bros. Kiedy speedster Millera spotkał się z wersją Granta Gustina, DCEU oficjalnie stało się częścią kanonu Arrowverse jako osadzone na alternatywnej Ziemi. Choć nie zobaczyliśmy ponownie Ziemi-DCEU po restarcie Multiversum przez Olivera Queena, na pewno również została przywrócona.

Kiedy wyemitowano Crisis on Infinite Earths, Snyder Cut nie było jeszcze oficjalnie ogłoszone, więc nie było wiadomo, że będzie poza DCEU. Ale teraz, gdy Snyder potwierdził, że jego Justice League jest w innej linii czasowej, film The Flash może być kontynuacją tego, co zobaczyliśmy w Arrowverse. Chociaż nie musiałoby (ani nie mogłoby) to być dużą częścią ogólnej fabuły, inspirowany Flashpointem film mógłby oficjalnie ustalić, że Snyder Cut znajduje się na własnej Ziemi. Jednym ze sposobów oficjalnego potwierdzenia tego jest szybki montaż Barry’ego podróżującego przez Multiwersum, gdzie w jakiś sposób widać Snyder Cut.

Ta teoria pomaga ustalić, dlaczego w tym samym filmie występują dwie różne wersje postaci Keatona i Afflecka. Nawet jeśli linia czasu Snydera nie jest w pełni kontynuowana na dużym ekranie, DCEU powinno nadal w taki czy inny sposób znaleźć sposób, aby właściwie to uporządkować. Ponieważ kontrowersyjna wersja Justice League autorstwa Whedona, która zarówno według krytyków, jak i box office, nigdy nie powinna się wydarzyć, Snyder Cut dzięki Flashowi, może znaleźć swoje miejsce w DCEU.

0
Would love your thoughts, please comment.x