„The Last of Us” – powstanie adaptacja słynnej gry!

HBO pracuje nad serialem opartym o jedną z lepszych gier survivalowych The Last of Us!

Za reżyserię odcinka pilotażowego odpowie laureat nagrody Emmy Johan Renck. Znany widzom z serialu Czarnobyl.

The Last of Us to przygodowa gra akcji z elementami survival horroru, wyprodukowana przez studio Naughty Dog i wydana na konsolę PlayStation 3 i PlayStation 4 przez Sony Computer Entertainment.

Renck być może oprócz pilota, wyreżyseruje także kilka kolejnych odcinków adaptacji. Przy projekcie pełnić będzie on także funkcję producenta wykonawczego. Renck ponownie pracować będzie z Craigiem Mazinem, który również odpowiadał za Czarnobyl. W serial zaangażowany jako showrunner i producent jest także Neil Druckman – producent i scenarzysta gry.

Za muzykę do serialu odpowie Gustavo Santaolalla. To argentyński kompozytor, który pracował przy soundtrackach do gry. Jak na razie nie wiadomo jeszcze kto wcieli się w głównych bohaterów, ani kiedy rozpocznie się produkcja. Jak mówi Renck duże trudności przysparza ekipie znalezienie osób, które w idealny sposób sportretują postaci z gry.

O czym jest gra?

Akcja gry rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie zniszczonym przez pandemię, przez którą ludzie zmieniają się w krwiożercze bestie. Losy mężczyzny o imieniu Joel i młodej dziewczyny Ellie krzyżują się i razem wyruszają w podróż przez zniszczone Stany Zjednoczone.

Kto z Was grał w tą grę?
Co sądzicie o powstaniu serialu?

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x