Wallis Day zastąpi Ruby Rose w roli pierwszej Batwoman!

Mieliśmy już dwie Batwoman. Teraz dostaniemy drugą Kate Kane. Bo czemu by nie?

W drugiej połowie drugiego sezonu Batwoman, w roli Kate Kane została obsadzona nowa aktorka. Po premierze pierwszego sezonu Ruby Rose nie otrzymała tak wielu pochwał, jak poprzednie seriale Arrowverse, takie jak The Flash czy Legends of Tomorrow, ale Kane nadal odgrywała ważną rolę w Kryzysie na nieskończonych Ziemiach.

Po wyemitowaniu pierwszego sezonu Batwoman ogłoszono, że Rose nie wróci do swojej roli. Kontuzja aktorki na planie jest jednym z powodów, dla których zdecydowała się odejść z serialu. Intensywna nienawiść, jaką otrzymała, prawdopodobnie miała również coś wspólnego z jej odejściem. Zamiast zrecastować postać, włodarze CW zdecydowali o tym, że Javicia Leslie została nową mścicielką, grając zupełnie nową postać o imieniu Ryan Wilder, która jest również pierwszą czarnoskórą Batwoman.

Uważano, że Rose może w pewnym momencie powrócić do serialu, aby wyjaśnić zniknięcie postaci. Jednak Deadline informuje nas teraz, że to Wallis Day wystąpi w tym sezonie, by zagrać Kane. Jak dokładnie przekształcenie zostanie wyjaśnione w serialu, nie jest jeszcze ujawnione, ale Day zagra „zmienioną wersję” postaci.

Decyzja o dodaniu nowej postaci jako Batwoman zamiast ponownego obsadzenia Rose została dobrze przyjęta, ale zniknięcie Kate pozostało jednym z największych pytań bez odpowiedzi w tym sezonie. Najnowszy odcinek zatytułowany Survived Much Worse zaczął udzielać widzom odpowiedzi. Okazało się, że Kane żyje, ale została ranna i jest nie do poznania z powodu katastrofy samolotu nad Gotham City. Obecnie nie wiadomo, jak dużą rolę odegra w przyszłych odcinkach.

Wallis ma doświadczenie w występowaniu w serialu o superbohaterach. Aktorka grała Nyssa-Vex we wszystkich dwudziestu odcinkach serialu Krypton. Niektórzy mogą być rozczarowani, że Rose nie wróci jako Kane, zwłaszcza że niedawno wyraziła zainteresowanie powrotem do Batwoman. Teraz gdy Wallis została obsadzona, prawdopodobnie serial w końcu zacznie odpowiadać na więcej pytań dotyczących zniknięcia pierwszej obrończyni Gotham.

0
Would love your thoughts, please comment.x