Henry Cavill zagra główną rolę w „Warhammer 40000”!

Variety

Amazon oficjalnie ogłosił, że nabył prawa do gry Warhammer 40000, i to właśnie Cavill zagra główną rolę.

Henry Cavill znany z roli Supermana i Geralta z Rivii, nie wcieli się w nie ponownie. Zamiast tego aktor został producentem wykonawczym we wszystkich produkcjach Amazon Studio dotyczących ekranizacji gry. Umowa obejmuje prawa do uniwersum seriali telewizyjnych, filmów oraz prawdopodobnie animacji.

Akcja Warhammer 40000 osadzona jest w dalekiej przyszłości, gdzie ludzkość stoi na progu tego, co może być jej najjaśniejszą przyszłością lub najmroczniejszym wiekiem. Zagrożeń dla imperium ludzkości jest wiele: zdrajcy napędzani przez ogień ambicji, obce imperia przysięgające odzyskać gwiazdy i zepsucie rzeczywistości przez złowrogich bogów.

Cavill zamieścił wiadomość dla fanów, w której poinformował o urzeczywistnieniu swojego wieloletniego marzenia.

Przez 30 lat marzyłem o zobaczeniu uniwersum Warhammera na żywo

– napisał na Instagramie.

(…) Wszystkim fanom Warhammera obiecuję uszanować pierwowzór, który kochamy. Obiecuję, że przyniosę wam coś znajomego. I postaram się przynieść wam również coś fantastycznego, czego jak dotąd nie widziano.

Ogłosił również, że ruszyły poszukiwania scenarzystów i reżyserów. Od momentu powstania, prawie 40 lat temu, marka Warhammer rozwinęła się dzięki miniaturom GAW, podręcznikom źródłowym, grom stołowym, animacjom, powieściom, bogactwu licencjonowanych materiałów i grom wideo.

Aktorowi życzymy sukcesów w produkcji, zwłaszcza na nowym stanowisku producenta. Chociaż łezka w oku się kreci, że nie zobaczymy go już w roli pogromcy potworów czy przybysza z Kryptonu…

0
Would love your thoughts, please comment.x